El Terminali Nedir

El Terminali ile ilgili gelen müşteri aramalarında en çok karşılaştığımız durumdur. Bizi aramadan önce web sitemizdeki yüzlerce el terminali modelini inceleyen müşterimizin kafası fena halde karışmış durumdadır.

 

El terminali fiyatları açısından baktığımızda, müşterilerimizin yaptığı yatırımı çok önemsiyoruz, global krizin yaşandığı, kimsenin yatırım yapmak istemediği bir dönemde, cihaz başı 1000-1500 USD ödeyerek alınan cihazların nasıl alındığı, nasıl seçildiği çok önemlidir.

Sizin için en iyi el terminali modelini seçmek için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

 

1- Öncelikle internet bağlantısına ihtiyacınız var mı? 3G’li El Terminali mi gerekiyor yoksa Wlan’lı El Terminali sizin için yeterli mi buna karar verin.

-Bu kararı almak için de cihazı nerede kullanacağınıza bakmanız gerekir. Eğer süreç içinde sahada da kullanma ihtimaliniz olacaksa kesinlikle 3G’li almanız yatırımınızın geleceği açısından önemlidir.

- Eğer sadece depo ya da mağazada kullanacaksanız, 3G’li El Terminali almanıza gerek yoktur.  El terminalleri, 3G’li olduğu zaman otomatik olarak %20 ÖTV nin eklendiğini düşünürsek, ciddi ve gereksiz bir maliyet eklenecektir.

 

2- Barkod okuyucuya ihtiyacınız var mı? Varsa 1D Okuyuculu mu 2D okuyuculu mu almalısınız

- Eğer ürününüz barkodlu bir ürünse barkod işinizi çok kolaylaştıracaktır. Ama barkodlu bir ürünle işiniz yok ise ve olma ihtimali de yok ise barkodsuz bir el terminali hatta PDA bile işinizi görebilir.

- Eğer ürününüz barkodlu ise özellikle kozmetik sektörü gibi, gıda sektörü gibi, ilaç sektörü gibi sektörlerde kullanılmaya başlanan 2D barkodu okuyan bir barkod okuyuculu El Terminali almak uzun vadeli bir yatırım olacaktır.

 

3- (Tabanca Tipi) Kabzalı El Terminali mi? Kabzasız El Terminali mi almalısınız?

- Eğer el terminalini sahada kullanacaksanız, mobil saha satış, sıcak satış, soğuk satış, kargo otomasyonu, saha servis otomasyonu gibi çözümlerde kullanacaksanız, kabzalı el terminali sahada işinizi zorlaştırır.

- Eğer el terminalini depo otomasyonu ya da üretim takip otomasyonu gibi bir çözümde kullanmayı düşünüyorsanız, kesinlikle kabzalı el terminali almanızda fayda vadır.

 

4- Hangi Marka el terminali daha iyidir?

- Özellikle dünya çapında markalar olan Intermec, Motorola, Datalogic, Casio, Unitech, Honeywell gibi markaları tercih etmenizde büyük avantaj vardır. Ancak M3 Mobile gibi, Pidion gibi kendini ispatlamış markaların el terminalleri de çok başarılı işler çıkartmaktadır.

- Alacağınız el terminali markasının Türkiye’de ofisi var mı? Sorusu önemlidir, sadece distribütör garantisi uzun vadede yeterli değildir

- Alacağınız el terminali markasının Türkiye’de yetkili servisi var mı? Sorusu önemlidir çünkü distribütörün teknik servis kabiliyetlerindne emin olamayabilirsiniz.

El terminali alırken dikkat etmeniz gereken belki en önemli noktalardan biri de satın alacağınız şirket, El Terminali konusuna ne kadar hakim, ne kadar uzman? Sorusunun cevabıdır.

Türkiye’de 1997 yılından beri El Terminali, El Terminali Otomasyonları geliştiren Kodeks Barkod Sistemleri, hem satış hem de çok başarılı teknik servis merkeziyle,  hem Türkiye’nin EN büyük 500 şirketinin 144’ünün tercihi hem de Türkiye’deki el terminali kullanan KOBİ’lerin tercihi.

Bizi arayın, en doğru el terminalini, en doğru el terminali yazılımını birlikte konuşarak konumlandıralım, en iyi fiyatlar ve en makul ödeme koşullarıyla size teslim edelim.