Kuşe Etiket

Kuşe EtiketKuşe etiket termal transfer baskı yöntemi ribon kullanılarak baskı yapılan etiketlerdir.

Kuşe etiket yüzeyi pürüzsüzdür, Barkod yazıcı baskıları parlak ve kalıcıdır. Mat kuşe ve parlak kuşe olarak çeşitleri mevcuttur. Kuşe etiket en çok kullanılan etiket türlerindendir.Dış ortamlara güneş ışığı,ısı,nem gibi etkenlere orta seviyede dayanıklıdır.Kolay deforme olmaz,baskılarında solma olmaz.Raf ömürleri oldukça uzundur.

Kuşe etiketler yüzeyleri pürüzsüz olduğundan barkod yazıcılarda net ve kaliteli baskı alınmasını sağlar. Kuşe etiketlerde uygulama alanı ve maruz kalacağı etkenlere göre  wax ribonwax-resin ribonresin ribon çeşitleri kullanılabilir.

Kuşe etiketler birçok sektörde ve üründe kullanılmaktadır. Kuşe etiketler kağıt bazlı etiketler olduğundan yırtılabilir.Kuşe etiket fiyatları en ucuz etiket çeşitlerindendir.

Kuşe etiket baskısız beyaz, renkli yada baskılı olarak temin edilebilir. Baskılı kuşe etiket fiyatları baskının grafik dizaynına,etiket ölçülerine, sipariş edilecek adetlere göre değişiklik gösterebilir.En ucuz kuşe etiketler baskısız olan kuşe etiketlerdir.

Termal Etiket

Termal EtiketTermal etiket üzerindeki laminasyonu sayesinde sadece ısı transferi ile bası almak mümkündür. Kağıt bazlı bir etiket olduğu için su, güneş ışığı ve kimyevi maddelere maruz kaldığında etiket üzerindeki bilgiler silinecektir. Dolayısı ile kullanım alanı öncelikle belirlenmeli ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Termal etiketler kuşe etiketlere göre bir miktar daha pahalıdır fakat pahalı olması daha iyi olduğu anlamına gelmez. Etiket nereye yapışacaksa ve yapıştığı yerde ne kadar kalacaksa ona göre seçim yapılmalıdır.

Termal etiket yüzey ve yapışkan olarak çeşitlere ayrılır. Daha uzun süre baskı kalıcılığı sunan ve daha net baskı almanızı sağlayan top termal etiketlerdir. Bu kağıdın üst yüzeyi daha beyaz ve pürüzsüzdür, ısıya daha duyarlı olduğu için baskı daha net elde edilir. Yapışkan olarak standart, zor sökülebilen veya sökülebilen olarak tercih yapabilirsiniz. Eko termal etiketler ise alım maliyetleri düşük üst yüzeyi standart ve hızlı tüketimin yaygın olduğu sektörlerde kullanılır. Perakende ve taşımacılık sektöründe bu tip etiketler tercih edilmektedir.

Termal etiket fiyatları alım miktarına ve ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. Piyasadaki bir tüm barkod yazıcılarda kullanılabilir. Ribon ihtiyacı duymaz, kullanımı kolaydır. İstediğiniz ölçülerde yapışkanlı olarak satın alabilirsiniz. Etiket üretici fabrikalara ihtiyacınızı belirterek kullandığınız etiket yazıcıya uygun şekilde isteyin. Uzman müşteri temsilcilerimizle görüşerek termal etiket alabilirsiniz.